Logo

Działalność w szkole

W roku szkolnym 2019/20 sem. I Samorząd Uczniowski zrealizował następujące działania:

 • Opracowano plan pracy oraz tematykę spotkań SU na bieżący rok szkolny
 • Przez cały czas na bieżąco uaktualnialiśmy tablice samorządu.
 • We wrześniu przeprowadzona została kampania wyborcza na przewodniczącego SU.
 • Swoje kandydatury zgłosiło trzech uczniów: Piotr Polak z kl.5, Jakub Wiśniewski z kl.7, Iga Greguła z kl. 8. Kandydaci wykonali plakaty wyborcze oraz zaprezentowali się podczas apelu organizacyjno– porządkowego. Komisja wyborcza dn. 18. 09.2019r. przeprowadziła wybory wśród uczniów naszej szkoły oraz podliczyła oddane głosy. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Jakub Wiśniewski (50 głosów), Iga Greguła (50 głosów )oraz Piotr Polak (12 głosy).
 • We wrześniu przeprowadzono Konkurs Na Najsympatyczniejszego Chłopaka.
 • Na prośbę uczniów, po uzyskaniu akceptacji pani dyrektor, wprowadzono „Szczęśliwy numerek”
 • Przygotowaliśmy akademię z okazji DEN.
 • Konkurs Literacki na rymowankę o ulubionym nauczycielu
 • Porządkowaliśmy miejscowy cmentarz.
 • Dzięki naszej inicjatywie z okazji Święta Niepodległości uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych z własnoręcznie wykonanymi kotylionami w narodowych barwach.
 • 26 listopada zorganizowaliśmy dyskotekę andrzejkową dla uczniów naszej szkoły, ale również zostali zaproszeni uczniowie kl. IV- VIII z szkoły z Tarła. Wszyscy wspaniale tańczyli w rytm gorącej dyskotekowej muzyki.  Nie obyło się także bez andrzejkowych wróżb. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, a także poznać swoje przeznaczenie.
 • W grudniu Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy o tematyce świątecznej. Jeden polegał na wykonaniu kartki świąteczne, które wraz z życzeniami wysłane zostały osobom starszym i samotnym. Drugi konkurs miał na celu wyłonić najładniejszą dekorację świąteczną klasy. I miejsce w kategorii klas I - III otrzymała kl. III, a w kategorii klas IV- VIII, klasa VII.

 

 

        ©2020 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Brzeźnicy Bychawskiej.    ___