Logo

  • Start
  • Aktualności
  • OGŁOSZENIE - REKOLEKCJE I ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

OGŁOSZENIE - REKOLEKCJE I ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dnia 1 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych.

Program Rekolekcji Wielkopostnych:

- uczniowie kl. IV- VIII o godz. 11:15 wychodzą do Kościoła  na spowiedź, która rozpoczyna się od godz. 11:30

- uczniowie kl. I- III udają się na Mszę św., która rozpocznie się o godz. 12:00

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji „Na Niebiesko dla Autyzmu”.

To aktualnie najczęściej spotykane zaburzenie rozwojowe dzieci, których rodzice borykają się z różnymi problemami, nie tylko natury zdrowotnej. To przede wszystkim bariery, które muszą pokonywać. Chcąc pokazać swoje wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu, szkoła włączy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie, uczestniczymy w specjalnych lekcjach wychowawczych, w czasie których uczniowie dowiedzą się, jak wygląda świat osoby autystycznej. 1 kwietnia  w ubiorze nauczycieli i uczniów dominował będzie kolor niebieski. Klasa VIII wytnie niebieskie serduszka, które można  przypiąć do ubrania. Uczennice klasy VII zajmą  się malowaniem niebieskich serduszek na rękach dzieci z klas I – III. 

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

        ©2020 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Brzeźnicy Bychawskiej.    ___