• Start
  • PRZEMÓWIENIE DYREKTORA SZKOŁY

PRZEMÓWIENIE DYREKTORA SZKOŁY

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

Bardzo miło mi powitać Was wszystkich w Nowym Roku Szkolnym. Szczególnie serdecznie witam uczniów klasy pierwszej, a także przedszkolaków, którzy po raz pierwszy przekroczą mury naszej szkoły. Niezmiernie się cieszę, że mimo sytuacji panującej obecnie w kraju i na świecie, możemy się dzisiaj spotkać, że możemy rozpocząć rok szkolny. Mam nadzieję, że wszyscy są wypoczęci, pełni energii i zapału do nauki.

Proszę wszystkich o przestrzeganie procedur i niebagatelizowanie zagrożenia. Uczniów proszę o przestrzeganie zasad higieny, o zachowywanie odstępu od innych, oczywiście w miarę możliwości. Proszę abyście nie wymieniali się przyborami, nie pili z jednej butelki lub kubka i nie dzielili się jedzeniem.

Rodziców proszę o zrozumienie. Wiem, że te wszystkie procedury i ograniczenia mogą być dla Państwa uciążliwe. Proszę jednak pamiętać, że to wszystko w trosce o zdrowie naszych bliskich. Proszę także Państwa o nieposyłanie do szkoły chorych dzieci. U każdego dziecka choroby, w tym przeziębienie może mieć różny przebieg i zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym objawy przeziębienia mogą być mylące. Wiemy wszyscy, jak ciężkim okresem był dla nas czas nauki zdalnej. Nie dopuśćmy do tego, aby sytuacja się powtórzyła. Bądźmy odpowiedzialnymi rodzicami.

Witają nas dzisiaj odmienione mury szkoły. W wakacje udało się wymienić całe oświetlenie, instalację grzewczą, a także pomalować wszystkie sale lekcyjne. Niestety zabrakło nam czasu na odnowienie korytarzy i sali gimnastycznej, ale na to przyjdzie czas w ferie zimowe. Mam nadzieję, że to nowe oblicze szkoły sprawi, że uczniowie jeszcze chętniej niż zazwyczaj, będą przychodzić na lekcje.

Ten rok będzie inny niż zwykle. Jaki? Tego jeszcze nie wiemy. Na pewno będą nas ograniczać procedury i zakazy. Wszyscy będziemy musieli wykazać się zrozumieniem, mądrością i cierpliwością. Wierzę, że damy radę.

Uczniom życzę sukcesów w nauce. Rodzicom życzę, aby byli dumni z osiągnięć własnych dzieci. Nauczycielom i pracownikom szkoły życzę dużo siły i cierpliwości, ale także wielu pomysłów i uśmiechu na co dzień.

Rok szkolny 2020 – 2021 ogłaszam za rozpoczęty!!!

 

 

 

Patrycja Jankowska

Dyrektor

Szkoły Podstawowej

im. Bohaterów Powstania Warszawskiego

w Brzeźnicy Bychawskiej

        ©2020 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Brzeźnicy Bychawskiej.    ___