Logo

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2022 r. to 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W rocznice, o godz. 17, w wielu miejscach Polski załączane są syreny alarmowe w geście pamięci i oddania hołdu warszawskim powstańcom.

Czas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego to będzie czas refleksji. Wojna na Ukrainie uświadamia nam, jak ważne są czasy pokoju i że nie jest on nam dany na zawsze.

Pamiętnik z powstania warszawskiego – Miron Białoszewski | AleKlasa

Zakończenie roku szkolnego

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, które rozpocznie się Mszą św. w Kościele parafialnym o godz. 8:00. Następnie uczniowie we własnym zakresie udają się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej nastąpi wręczenie świadectw i pożegnanie 8 klasy.

Zapraszamy

Ogłoszenie - Zakończenie roku szkolnego 2021 / 2022

OGŁOSZENIE - REKOLEKCJE I ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dnia 1 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych.

Program Rekolekcji Wielkopostnych:

- uczniowie kl. IV- VIII o godz. 11:15 wychodzą do Kościoła  na spowiedź, która rozpoczyna się od godz. 11:30

- uczniowie kl. I- III udają się na Mszę św., która rozpocznie się o godz. 12:00

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji „Na Niebiesko dla Autyzmu”.

To aktualnie najczęściej spotykane zaburzenie rozwojowe dzieci, których rodzice borykają się z różnymi problemami, nie tylko natury zdrowotnej. To przede wszystkim bariery, które muszą pokonywać. Chcąc pokazać swoje wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu, szkoła włączy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie, uczestniczymy w specjalnych lekcjach wychowawczych, w czasie których uczniowie dowiedzą się, jak wygląda świat osoby autystycznej. 1 kwietnia  w ubiorze nauczycieli i uczniów dominował będzie kolor niebieski. Klasa VIII wytnie niebieskie serduszka, które można  przypiąć do ubrania. Uczennice klasy VII zajmą  się malowaniem niebieskich serduszek na rękach dzieci z klas I – III. 

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

Praca oddziału przedszkolnego w ferie

Informujemy, iż w okresie ferii zimowych ( od 14.02.2022r. do 25.02.2022r. ) w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Brzeźnicy Bychawskiej oddziały przedszkolne funkcjonują w godzinach od 8.00 do 13.00. W ciągu dnia przewidziany gorący posiłek.

Informacja-Wsparcie rodziców uczniów klas VIII

Szanowni Państwo!
Informujemy Państwa, że Lubelski Kurator Oświaty w ramach " Zawodowego strzału w 10" podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i realizacji do szkół ponadpodstawowych pt." Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia ". Spotkanie odbędzie się on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022r. o godz. 17.00. Link do spotkania będzie przesłany  Państwu oddzielną wiadomością.
Link do spotkania
 

Informacja

W dniach 23,24.12.2021 r Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Brzeźnicy Bychawskiej nieczynna.

,,Kartka dla Obrońców Granic"

Dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Brzeźnicy Bychawskiej promują akcję ,,Kartka dla Obrońców Granic".

 


zdj10
zdj11
zdj1
zdj2
zdj4
zdj5
zdj6
zdj7
zdj8
zdj9
zdj10
zdj11
zdj1
zdj2
zdj4
zdj5
zdj6
zdj7
zdj8
zdj9

 

 

 

 

 

 

 

Link do spotkania nt. szczepień

Zaproszenia (w załączeniu) do udziału w spotkaniu on-line poświęconemu szczepieniom dzieci i młodzieży oraz linku do wydarzenia:

Link

 

Oddziały przedszkolne - godziny pracy

 Odziały przedszkolne „Misie” i „ Pszczółki” rozpoczynają zajęcia o godz. 8.00.

Kończą o godz. 13.00. Od godz. 13.00 do odwozu dzieci z grupy przedszkolnej „Misie” mają zapewnioną opiekę nauczyciela. 
Szkoła czynna od godz. 7.50.

Rodzice dzieci z grup przedszkolnych i klasy I nie wchodzą do szatni. Z drzwi wejściowych odbiera dziecko pracownik szkoły , przebiera i odprowadza do sali zajęć.

Odbieranie dzieci  po zajęciach odbywa się na tych samych zasadach . Przy odbiorze dziecka ze szkoły proszę dzwonić.

        ©2020 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Brzeźnicy Bychawskiej.    ___